Topic: Áron

Szerbusz Áron!Csak sok szerencsét szeretnék kivánni,és jo szelet!Régota kisérlek figyelemmel,mikor itthon vagyok,de ritkán jutok nethez.Valami párhuzam talán van köztünk.Én is állandoan uton vagyok,csak aszfalton.(Aszfalthajós)Kamionozok 7 éve.Nem tulzottan értek a számitogépekhez,de fejlődők,mivel regisztráltam.Remélem jol vagy,örülnék ha tudnál pár sort irni,még igy ismeretlenül is,legalább tudnám hogy sikerült elküldeni a levelet..Nagyon csodállak a kitartásodért!!Addig is vigyázzgass magadra,és jo (gurit)Szelet!Gábriel,Komárombol

Re: Áron

Szervusz Gábriel!

Jó, hogy van valaki, aki Komáromból is figyel rám.
Vigyázz az utakon, az veszélyesebb...
A számítógép előbb-utóbb olyan kezes lesz, mint a kamionod :-)

Kösz a szelet, szükségem lesz rá.
Üdv:
Áron

Szia áron!
Nemis tudom miket kivánhatnék még ennyi jókivnság mellé, a jó szelen kivül!!!!!
Én nemrég találtam rád a neten és minden rolad szolo üzenetett és videot könnyes szemekkel küszködve figyelek, és szoritok érted. Ilyen büszkeséget és boldogságot utoljára kislányom születésénél éreztem :-)!!!Gyerekori álmom a vitorlázás de ezt idáig még nemsikerült megvolositanom,de ezt az évet ennek szentelem!! Nagyon csoddálak az elszántságodért és kitartásod ért! Nagyon szoritok neked és carinának!!!!
   Jó szelet!!!!
                Fábybá Tapolca
UI:azthiszem most értettem meg egy vitorlás közmondást miként "hajozni szükséges, élni nem!" :-)

Szerbusz Áron!Megkaptam válaszod,ezek szerint sikeresen küldtem el az üzenetem:)Nagyon örültem mikor megkaptam!Ujbol itthon pihenek 7végén,ami mostanában ritka. Sajna az év elejétöl nem tudtalak követni,és most az utvonalad keresve nem a geogle-eart ön keresztül látom.Valami változás történt,Vagy csak bénázok? ahogy néztem azért jol haladsz:)A multkor a kamionozást azért állitottam párhuzamba a hajozással,mert tényleg sok közös pontot látok benne.Sok képeden láttam a fözöcskézésed,ami nálam is hajszálra igy történik,Te is a jármüveddel élsz,laksz,alszol,és minden porcikája a tieddel egyenértéküvé válik,föleg huzos hejzetekben.Csak magadra számits!Barátom a szél,de ellenséggé is válhat.A természetet mindig jol és közelröl látjuk,és sok ritka dolgot meglátunk,néha hihetetlent is.Én fokával találkoztam Dániába partközelbe,sajna nem volt f.gép nálam.Fél óra mulva visszamentem és ott volt.Igen érdeklödö állat,ugrándozott és a part mellet kisért.Az zavart hogy nem tudtam ezt az élményt megosztani senkivel,sokan el se hitték,de oriási volt ezt átélni.Mi is rádiozunk cb rádion.Sok éjszaka társunk a rádio,és ismeretlenül is jo témákat találunk beszélgetésre,egymás ébren tartásába.Kemények az éjszakák mikor végig menni kell,és viharon,hoban jégben is megyünk,és szo szerint küzdünk az elemekkel.Sok idegen emberrel találkozunk,akit joformán sose látsz többet,de közösen jot eszünk valahol estleg egy parkoloba,valamikor elég nemzetközi a konyha,és jo barátságok alakulnak ki.Sajna azért persze nem mindig ijen fényes minden,ahogy gondolom nálad sem.Sok az egyedüllét.A kamionozás nem csak egy foglalkozás,hanem életérzés is.Van a kamionosoknak egy portálja,ha nagyon ráérsz és érdekel megnézheted.Egyébkét ez is hasonlit egy kicsit a Te portálodhoz,van galériánk,ott meg is találsz a végén.Raktam fel pár képet. www.Truckware.hu  Remélem minden jol alakul nálad,sokan kisérünk,vigyázgass magadra,és addig is jo szelet!!!GÁBRIEL

Szia Fabyba!
Remélem idén elkezded a vitorlázást. Köszönöm a üzenetedet.
Minden jót Neked!
Békét és Szelet!
CARINA és Áron
Yemen, Aden
Szia Gábriel!
Megnéztem a kamionosokat oldalát: www.Truckware.hu nagyon jó!
Köszönöm az érdekes párhuzamot, amit mutattál a kamionos életformával.
Békét és Szelet!
CARINA és Áron

Szia Áron !Örülök hogy jol haladsz,ezért boldog névnapot is kivánok,meg persze szelet!Örülök hogy tetszett a kamionos honlap,ja nem irtam hol vagyok,de szerintem megtaláltál.Sárga kamionjaink vannak,Gábriel a hivom.Most kicsit itthon leszek,oda van a derekem,szétrázta a paripa:)

Szerbusz Áron!Örülök hogy tul vagy a szoroson,és éppségben átértél.Csak érdekességkép irom,és kicsit megkésve,van 2 motoros Komárombol akik a Földközi tengert kerülik meg 2 keréken.Március 15 én indultak,most kelnek át a Vőrös tengeren  Jordániábol Aqaba-bol, Egyiptomba.Ha elöre kiszámolták volna még össze is futhattatok volna Szuez elötKár hogy nem tudnak rolad,de már irtam nekik is a Te utadrol.Világjáró magyarok földön és vizen?!    A cimük www.medmet.hu   Ha esetleg gondolod felvehetitek egymással a kapcsolatot.Mégiscsak nem mindennapi amit csináltok,bár Ők elöbb hazaérnek.További jo szelet és nyugodt vizet.Majd esetleg jelezz hogy sikerült e nekik irnod!GÁBRIEL Komárombol

Szia Áron, sorry rossz cimet küldtem le az elöbb!  www.medmania.hu

Szia Gábriel!
Köszönöm a jókívánságokat, kicsit megkésve.
A www.medmania.hu oldal nagyon jól meg van csinálva.
És tetszik ez az idézet is:
˝ …Mindannyian része vagyunk az életnek, nem lehet hogy nem teszed meg amit tenni akarsz, nem lehet hogy nem kergeted az álmaidat a mindattól való félelem miatt, hogy mi történhet veled vagy valamelyik barátoddal. ˝ - Simon Pavey, Dakar versenyző
Azt néztem, hogy közel kétszer annyi szponzoruk van, mint nekem...
Jó lett volna találkozni Velük, de túl gyorsak:)
Mindenkinek minden jót!
Békét és Szelet!
Szeretettel,
CARINA és Áron
Szudan

Szia Áron!Nagyon örültem hogy irtál,ma nagyon jol jött egy kis öröm.!Csunyán megbüntettek ma Szlovénba,olaszba voltam a 7en.Most kicsit elhanyagoltalak,sorry,sok volt a melo,pedig laptopot is vettem,de nem volt netem.Örülök hogy tetszettek a fiuk,közbe Ök már beértek,és én meg lemaradtam mindenröl,kiküldtek ünnepelni a munkát.:(   Pedig Komáromi napokon élménybeszámoltak,de majd személyesen.Már a kollegáim közül is hallotak többen rolad aminek nagyon örültem,mert sajna ugyérzem nem tul felkapott hir vagy,pedig ÓRIÁSI amit TE csinálsz,de a média minden tehetségtelent a TV be majmol,ahelyett hogy igazi hireket adna.Egy ország szurkol-na neked!Sokan nem tudnak rolad,de igy is sokan gondolunk rád,ha ez nem is kézzel foghato,még olyankor is mikor Te se gondolnád.Én éjszakai vezetéseknél gondolok rád,hogy hogy birod elviselni mikor minden sötét és csak Te vagy.Néha egy cipöben járuk,közbe meg lehet hogy épp az igazak álmát alszod,2sellövel!? :)A szponzorokra visszatérve meg elég szomoru,hogy ezek szerint nem tulzottan sokan segitenek neked?!Tényleg,azt már korábban is akartam kérdezni,hogy mikor érsz körbe,és mivel hozod haza a hajot,van e erre már késsz terved?Ha rajtam mulna szivesen találkoznék veled az érkezéskor,hogy hazahozzalak hajostol!:)Remélem jol vagy és Karina is jol birja,már közeledtek!Tényleg,Szuezen hogy jössz át?Óriási a teherhajo forgalom!!??vigyázzatok egymásra!Jo szelet!! Gábrieltöl

Szia Áron!Remélem minden renben veled és Carinával!Ma én is hazaértem ezuttal Francibol.Ez az ut végre eseménytelennek mondhato,leszámitva a vihart aminek jelei már bécsnél látszodtak ami nem tul jo jel.A vihar,32tonnával ugyéreztem néha megemel.Nem mindig fujt egy iránybol,inkább pofozgatott.Másnap hotoloval takaritották a leállosávokat a törmeléktöl.Az összes meleg ruhát kiraktam,mert már csak a hejet foglalja.hát porul is jártam,majd befagyott a seggem.Volt ahol 10perc alatt 7 fokot esett a hömérséklet,és kora este 7fok volt,az elötte 2napi este 27fok után.Kicsit elhagyott a szerencsém.Amultkori büntetésem után egy itthoni tankoláskor átvert a kutas,majd utána Romániába lenyultak kb 300L gázolajamat,alig jutottam el a lerakoig.Hát nem hiányzott a kalamajka,kp meg nincs nálunk annyi.,de megoldottuk.Remélem nem terhelik rám.Remélem Posszeidon kegyes hozzád és vigyáz az utadra!!!Ma elég vacak az idö,jobban ráértem régebbi videoid,levelek  közt csemegézni,megtaláltam Déneséket,Katival és Áronnal.Hát nem semmi 3as Ök sem!Csodálom a kitartásukat,nem kevésbé mint a tiedet.!!:)Tudsz valamit a várhato érkezésedröl és a hajo hazaszállitása ügyében?Várom leveled,addig is vigyázzgas magadra,ja fölvettelek skipe ra/16kerék/ JO SZELET NEKTEK!!!Gábrieltől

Szia Gábriel!
A média fontos, de ennél sokkal fontosabb az, hogy sokan gondolnak rám és szeretet/energiát küldenek. Mi lehet ennél fontosabb?:)
Köszönöm mindnekinek!
'Minden sötét és csak én vagyok' el lehet viselni - szokás kérdése:)
A skype-on nem találtalak, én mederaron vagyok benne.
A hajó szállításról majd e-mailezünk: aron@meder.hu a címem, az érkezési idő bizonytalan még.
Köszi előre is!
CARINA és Áron
Egyiptom, Szuez

Szia Áron!Örülök hogy irtál,Közbe én tegnap jöttem meg nyaralásbol,Görögország,Zakyntos szigetén voltunk egy hétre.Nagyon kellemes volt és teknössel is sikerült találkozni és eggyütt uszni!Fantasztikus volt!Sajna  holnap kezdödik a melo,ki tudja merre fuj a szél.Remélem nálad is minden rendben,vigyázz magadra,jo szelet addig is!Gábriel

Szia Áron!Sajna nem tudtalak joideje követni,mert elég sok volt a melo,és 4hétig nem igazán voltam itthon,utánna meg gyors balcsi.Nagy örömmel látom,hogy a Navaggio-öböl partjainál vagy ahol néhány hete még én is a hasamat süttetem.Nagyon jo lett volna esetleg ott találkozni,nagyon örültem volna neki,de remélem lessz rá  még alkalom!Csodaszép az a partszakasz,szinte leirhatatlan a kékség.Nagyon örülök,azt se tudom mit irjak!Mindeggy irj ha tudsz,annak még nagyon örülnék!!!Jo szelet jo idötöltést  Zakyntos szigetén!!

Szia Gabriel!
Zakyntos mellett csak egy napot horgonyoztam (NY oldal), ahol sok barlang.
Pont akkor amikor ott erdo tuz volt!!
Jelenleg Olaszorszag, Barletta varosaban vagyok.
Minden jot!
Beket es Szelet!
CARINA es Aron

Szia Áron!
Kurucz Jenő  vagyok.Szlovén barátommal már 3 éve követjük nyomon utazásodat.Szeretnénk kimenni eléd hajóval amikor Koperbe érkezel.Körülbelül tudod már az érkezés időpontját.

Üdv Jenci

Ui:gratulálunk az eddigi teljesítményedhez, szép volt!!!!!

Szia Áron!
Nagyon szívesen köszöntenélek amikor megérkezel. Jól tudom, hogy Koperbe tervezed a kikötést? Kérlek értesíts a várható időpontról!
Jó szelet!

Horváth Attila

...már 3 éve úton lennél? ...tényleg lassan hazaérsz?
...hát nem lesz több Áron féle utibeszámoló, kajarecept, motorozás, hidegzuhany, szélcsend, reffelés, hajótakarítás, éjszakai ügyelet, könyvajánló, búvárkodás, algamentesítés, versidézet, útvonal és szélinfo, internetezés, halsütés, lábfájás, vitorlavarrás, újságinterjú, piskótasütés, halászok, delfinezés, nagyhajó, elemtöltés,, naplóírás, rádiózás, hullámcsapás, nagybevásárlás, autopilotozás, városnézés, horgászás, tengerimérföld, noodles, jachtok, kalózok, ügynökök, kikötök, új barátok, kalandok és Carinajavitás????

Kicsit hiányozni fog mindez...   üdv,  Boró  :-)

gratula!de nagyon sok!én épp elköltözöm, ezért egyhamar nem találkozunk, de töbet nem tudok mondani mint az előttem szólók; szép volt.
dana
P.S.:továbbra is jó szelet, ne maradj sokat szárazon

Nagyon köszönöm Carinának & Neked, hogy megosztottad ezt a fantasztikus utazást. Szeretném az életben egyszer megszorítani a kezed. Nagyszerű, pazar, zseniális, elképesztő, hihetetlen, tiszteletre és irigylésre méltó...sorolhatnám még a jelzőket, ami az utadról, utatokról Carinával, eszembe jut, de hirtelen nem igazán találom a szavakat. Köszönöm és gratulálok! Gyönyörű volt!

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Boro olvasgathatod Rotorman honlapját (Szabó Géza), mostanában újra gyakran frissül.Készülődnek már NZ-on:)Perzse az más jellegű vitorlázás mint Áron és Carina útja, de nagyon érdekes az is...

Áron ha hazaérkezel akkor jön a neheze:)

Kedves Áron!
Bár az eltelt 3év alatt sohasem küldtem neked üzenetet, szinte mindennap követtem az utadat a hálón.(Kivéve talán a Fiji-n töltött időszakodat.)
Mindig az járt a fejemben, milyen is jó lesz, amikor visszaérsz és én is ott leszek a kikötőben, valahol hátul. Sajnos nem leszek.
Barlangász kötelezettségeimnek teszek eleget a nagy dátum hétvégéjén. Mivel néhányunkat ismered, talán tudod, hogy távolból is tudunk inni egészségetekre, Tiédre és Carináéra. Mint abszolút "antitengerész" kívánok neked sikeres hazatérést és új célokat. Mert, hogy jelmondatodat idézzem: "Az út a cél...". Később, ha már minden és mindenki elcsendesedik körülötted, szívesen látnák újra párommal és fiaimmal akiknek életreszóló szakállpéldát produkáltál. :-)
Üdvözlettel
Gomba

Üdvözöllek Áron!
Indulásod óta követem az utadat, sokaknak említelek, mint azt az embert, aki nem csak álmokban él, hanem megéli az álmait. Gyerekkorom óta én is a hajókról, a tengerről, egy kis vitorlásról álmodok. A valóság majdnem ilyen, kereskedelmi tengerész vagyok. Néha 15000 tonnás hajó is kicsinek tűnik odakinn, ezért is tartom óriási dolognak amit teszel, tettél. Amit tapasztalatból tudok, úgy gondolom csak rövid ideig fogod itthon bírni, aztán ismét indulsz. Szinte biztos vagyok ebben. Valakinek a blogján olvastam: "Ugye tudod hogy Méder Áron a legnagyobb élő magyar?" smile Köszönöm a példát, azt hogy igen, mindent meg lehet tenni, meg lehet élni. Semmi frappáns nem eszembe e végére, de majd Te teszel ide néhány nap múlva egy hatalmas, színes pontot. smile
Baráti Üdvözlettel: Nagy Csaba

Szia Áron!Már joideje számolgatom az időt,hol is járhatsz és gondoltam már elég közel.Én sajna nemannyira,most északi részeken járok.(Angol,Dél skot,Dán.) ugyhogy mostanában én is hajokáztam párat.Sajna joideig megint hajtás volt,és ma is szinte csak aludni jöttem haza,és látom már holnap valoszinüleg véget ér ez az ut.Nekem holnap mégegy kezdödik.Sajnálom hogy igy lemaradtam mostanába,és legföképp hogy nem adodott lehetöségem lemenni,és legföképp hazahozni.Remélem minden rendben veled,és jol vagy.Holnap sokat gondolok rád,és nagyon szivesen látnálak érkezéskor.Nagyon sajnálom hogy nem lehetek ott.Remélem azért még hallok felölled,és még irsz is.Nagyon sok szeretettel gratulálok,és minden elismerésem egy ilyen ut minden öröméhez,bánatához,a kitartásért ,a magány elviseléséhez,a hosszu éjszakákhoz,a honvágyhoz,és a győzelemhez!!!Remélem egyszer kezetszorithatok veled,aki legyözte a tengereket egy hálás kitarto társsal Carinával!Jo szelet!!Holnap rolad szól minden! Gábriel