Topic: Üzenet a rádióamatõr barátaimnak és minden kedves szurkolómnak

Szerencsésen megérkeztem Barbadosra.
Carina és én jól vagyunk.
Köszönöm a rádióamatõröknek a folyamatos kapcsolatot.
Én a 39 napban nagyon jól éreztem magam!

Kösz és üdv:
Áron

Re: Üzenet a rádióamatõr barátaimnak és minden kedves szurkolómnak

Szia Áron!
Túlzás nélkül állíthatom, hogy egy egész ország lehet méltán büszke a teljesítményedre!
Tudjuk, hogy ez volt az elsõ igazán fontos szakasz/akadály (az Atlanti-óceán átszelése), és mivel ezt sikerrel vetted, ez felérdemesít Téged arra, hogy a következõknek nekivágj. Sokszor hallgattalak az éter hullámain, de csak kétszer szóltam is bele a mikrofonba, mert körülvett Téged a biztos rádiós követõk csapata (élükön HA5CAR Karcsi és G0EJG Gyuri), akik a fontos információkat adták/vették, és úgy éreztem, hogy akkor szabad "belekotyognom" a kommunikációba, ha esetleg nálam éppen "jobban jössz", ha segíthetek, vagy ha már minden fontos dolog oda-vissza átadásra került és én is kaphatok egy riportot Tõled.
A munkahelyemen is mindenki tud Rólad, mert nap-mint nap beszámoltam az utadról, a pozíciódról, és ezáltal nem csak a Te elismertséged, de Általad, Rajtad keresztül a rádióamatõrség "imidzse" is tovább gyarapodott.
Sok-sok kitartást, örömöt, élményt kíván Neked a továbbiakra is:
HA8KW, Feco
Szegedrõl.

Kedves Áron!
Gratulálunk!!!
Egy akkora hajóval amekkorával mi a Velencei tavon "bohóckodunk" Te átszelted az Atlantit.
Én naponta megnéztem, a pozíciódat (azért az evezõsökét is) a neten. Idõrõl idõre közvetítem lelkes kis visport szeretõ csapatunknak.
Nagyon tetszik amit bevállaltál.
Még egyszer gratulálunk, jó pihenést, szurkolunk Neked:
András és avízenjárók

Kedves Áron!
Cca. a Kanári-szigetektõl szereztem tudomást Rólad és követem naponta utadat <utadat?? smile))>, úgyis mint halált megvetõ bátor vállalásodat és úgyis mint hazánk fiának dicsõ tettét. Szívbõl gratulálok az eddigi legnagyobb résztáv teljesítéséhez és õszintén remélem, hogy a hátra levõ akadályokat is ilyen "simán" fogod venni. smile)
Külön örömömre szolgál, hogy néhány "okostojásnak" is sekerült bebizonyítanod, hogy megfelelõ akarattal és alázattal akár "csodákat" is lehet mûvelni.
Én nem vagyok nagy vizes, eddigi legnagyobb vízi teljesítményem egy pár órás vendégvitorlázás a Balcsin, valamint pár száz méter leúszása Tenerife parjainál. Kicsit talán túlságosan is tisztelem a nagyobb vizeket, ezért aztán végig "zabszem-effektus"-sal ültem le esténként a monitor elé. Most végre felszabadultan telepedhetek le... smile)
Most elsõsorban jó pihenést kívánok! Remélem az eddigi tapasztalatokat felhasználva sikerül a társadat, Carinát, a következõ megpróbáltatásokra alaposan felkíszítened. És remélem láthatunk majd újabb beszámolókat és fotókat Tõled errõl a szakaszról is.
Isten vezérelje utadat!
scorpion

Itt is gratulálok Áron neked, nagyon büszkék vagyunk rád .A közeljövõben is támogatjuk és kísérjük utadat.

Üzenet: a navigátor csapatnak(Gyuri, Karesz, Tibi ,Laci,)és a többi rádióamatõrnek, hogy egy ideig nem rádiózik, sok a munka a hajó körül.

73 !Laci
HA8RD

Last edited by HA8RD (2007-02-10 13:03:34)

Áron Báttyó!

Földig hajolva teljesítményed elõtt GRATULÁLOK, GRATULÁLOK, GRATULÁLOK!!!! smile)))

Tisztelettel:
old. Stadler Cs.

( Tegnap este természetesen megünnepeltünk Téged Pakson is.... ) smile

Kedves Áron ! Gratulálok, követlek néha rádión is, már amikor a terjedés is megengedi. Csíkszeredai rádióamatõrök is gratulálnak. Isten segítsen a további útadon is.  YO6OAF - Béla op.

Kedves Béla!
Különösen kedves, hogy Erdélybõl és Csikszeredából is követik az utamat, mivel Erdélybõl származok és félig székely vagyok!
Sajnos a 14MHz egy ideig nem lesz nagyon jó (túl nagy lesz már a távolság), de az oldalamon majd folyamatosan lehet követni az utamat.
Minden jót! 73DX
Carina és Áron
Kolumbia, Cartagena

Kedves Áron !

Sajnos ma sem tudtalak venni a 14290 MHz-en ! -vagy nem is voltál rádióközelben...
A terjedés sem a legjobb, no meg a WPX versenyesek "lefödték" az egész sávot.
Remélem jól Vagy és jól, tervszerüen haladsz. A naplódat rendszeresen... minden éjjel...hi..hi.. olvasom, már amikor fel van töltve. Sok érdekes dolgot tanulok belőle... amiért köszönet. Erdélyi...ismeretlen barátaid nevében is üdvözöllek. Isten Veled és JÓ SZELET !!!  73- YO6OAF - Béla op.

Kedves Aron,
Gyakran olvasom az üzeneteidet,megnézem a képeket....a videót.Csodálatos hogy mindenre telik az idõdbõl.Gratulálok az edigi teljesitményedhez! Vasárnaponként imadkozok érted és a vallalkozásod sikeréért.
A szomszédaim és barátaim is tudnak rólad.Jó egeszséget kivánok   Temesvárról.
                                                                            Daróczi Károly/yo2gl

a felhõk fölött mindig ragyog a Nap

Szia Áron!

Gratulálok az eddigi teljesítményedhez és további balesetmentes utat, jó szelet kívánok!
Kérdezném, hogy a megadott időpontok, amikor rádiózol, UTC-ben értendők?

Üdv: Joci.

HA8LQF wrote:

Kérdezném, hogy a megadott időpontok, amikor rádiózol, UTC-ben értendők?

Amikor a Hírlevélben, Üzenőfalon közlöm a rádiózás adatait, az UTC (GMT vagy Zulu)-ban van.
Mivel ez mindig fel is van tüntetve, talán nem jól értem a kérdésedet.

Áron oldalának folytatásán (további részletek) az van, amit legutóbbi indulásakor határoztak el.
Talán szerencsésebb lenne ezt is frissíteni, megbeszélem Áronnal.

A jelenlegi rádiózás: 04:00 UTC 14287 kHz, ha ez nem működik,  egy órával később.

Üdv:
mi

szinte indulas ota kovetlek Aron, ha minden igaz evfolyamtarsam is voltal a bme-n smile

nagyon szoritok, mint amator vitorlas elkepeszto teljesitmenynek (es orultsegnek is, de ez mellekes wink tartom amit csinalsz! ha barmi segitseggel tudok lenni, szoljatok, novemberig melbourne-ben vagyok.

udv,
laci

Szia Laci!

Örülök, hogy követed az utamat. Nem tudom, hogy Ausztráliában megállok-e vagy nem, de
előbb utóbb kiderül:)
Minden jót!
Áron és Carina

Sok sikert és kitartást kivánok István Királyunk szülővárosábol Esztergombol Dankó László

Kedves Dankó László!

Köszi.
Hosszabban: Igazából ez egy szoló vitorlázás, amiben nagyon sokan segítenek...
és még többen követnek az oldalamon keresztül!
Szóval nem vagyok egyedül...:)

Üdv,
Áron

Carina és Áron a Csendes óceánon - Fidzsi - Rádiónapló

Sziasztok!

Áron régóta tervezte a rádiózásait összefoglalni,
nem kis munka árán elkészült a Rádiónapló:

http://www.meder.hu/radionaplo.htm

Gondolom ezzel főleg a rádiós barátainknak okoz nagy örömet.

Közben kerültek fel (és folyamatosan kerülnek) új videók, fotók,
a Jachtnapló Galapagos-ig tartó fejezetét is kiegészítette
(máj. 29-31 valószínűleg az én hibámból hiányos volt),
a Köszönet és a Média rovat is frissült a napokban.

Üdv:
mi

Kedves Rádiósok!

Elkészült a QSL lapom: http://meder.hu/QSL.jpg
126 rádióamatőrrel volt kapcsolatom, és összesen 1591 kapcsolatot létesítettem Veletek a 3év alatt.
Részletek: http://meder.hu/radionaplo.htm
Nagyon sokat már elpostáztam, de a legtöbbet még nem. (Ha valaki szeretne kapni, akkor írjon nekem.)
A Budapesti Rádióamatőr találkozóra (BURABU) majd én is kimegy, remélem találkozunk.

73!
Áron, HG5MAR

BURABU 2010

Kedves Rádióamatőr Barátaink!

A Csurgay Árpád Csepeli Rádióamatőr Klub június 11-13 között szervezi
a BURABU 2010 (Budapesti Rádióamatőr Bugi) találkozót:
http://www.radiovilag.hu/burabu.htm

Ezen mi is részt veszünk szombaton 9:00-12:30 között,
Áronnak alkalma lesz személyesen is találkozni több rádióamatőr barátjával,
akikkel útja során az éteren keresztül került kapcsolatba.

Lesz Áronnál QSL lap és néhány példány a megjelent könyvéből is
(Békét és Szelet! Három év alatt a Föld körül, ára: 2940 Ft)

Üdv, 73:
Méder Áron HG5MAR/MM
és Méder István